08

Zář '23

  • Montáž probíhá v novém závodě v Södertälje
  • Scania tím posiluje přední pozici ekologického výrobce tahačů
  • Nová továrna zaměstnává 550 pracovníků

Začátek tohoto týdne představuje pro švédskou společnost Scania historický okamžik, protože v jejím sídle v Södertälje byla slavnostně zahájena montáž akumulátorů pro bateriová elektrická vozidla. Zahájení provozu v novém závodě umožňuje sériovou výrobu výkonných prémiových nákladních elektromobilů. „Jsem nesmírně hrdý na všechny kolegy, kteří se svým srdcem a umem na zprovoznění linky podíleli. Naším cílem ve společnosti Scania je podpora přechodu na udržitelný přepravní systém. Zprovozněním montáží akumulátorů jsme dosáhli jednoho z klíčových faktorů umožňujících urychlit přechod na elektrifikaci,“ říká Christian Levin, prezident a generální ředitel společností Scania a TRATON Group.

Montáž výkonných baterií určených pro nákladní vozidla

V roce 2030 mají být prodeje společnosti Scania z 50 % tvořeny elektrickými vozidly. V delším časovém horizontu bude možné elektrifikovat každý typ dopravy. „Přechod na elektrifikovaná řešení znamená největší transformaci v historii dopravy a roku 2023 skutečně začíná. Prokazatelné milníky této transformace přicházejí jeden za druhým a investice 1,5 miliardy SEK do tohoto montážního provozu je jedním z nich,“ pokračuje Levin. V dubnu představily společnosti Scania a Northvolt společně vyvinutý bateriový článek speciálně navržený pro těžkou nákladní dopravu s vynikajícími parametry a jedinečně nízkou uhlíkovou stopou. Článek se vyrábí v gigafactory Northvolt ETT v severním Švédsku a od včerejšího dne se montuje do sad v novém závodě v Södertälje o rozloze 18 000 metrů čtverečních, což umožní zahájení sériové výroby prémiových elektrických nákladních vozidel Scania pro regionální doprav.

Umožnění velkosériové výroby elektrických vozidel

Umístěním montážního závodu v sousedství podvozkové linky v Södertälje, která byla letos v létě přestavěna pro velkosériovou výrobu elektrických vozidel, byly vytvořeny podmínky pro rychlé a efektivní výrobní toky. Závod montáže akumulátorů je od příjmu zboží přes výrobu až po dodání vysoce automatizovaný a zaměstná 550 pracovníků společnosti Scania. „I přes rychle se měnící podnikatelské prostředí stále platí náš slib, že naši zákazníci budou vždy na prvním místě. Být prémioví znamená, že dodáváme řešení, která jsou nejkvalitnější a udržitelná. Článek, který se nyní montuje do modulů a tzv. battery packů, je toho dokonalým příkladem. Jeho schopnost pohánět nákladní automobily po dobu 1,5 milionu kilometrů odpovídá životnosti nákladního vozidla. Je nám ctí, že můžeme společně se všemi našimi partnery a zákazníky motorem této obrovské změny,“ říká Marcus Holm, vedoucí výroby a logistiky společnosti Scania.

 

Zdroj:fDrive.cz

Co je nového?

Dongfeng zatopí na českém trhu

Foto: Dongfeng Všeobecná noční můra evropských automobilek se zase o kousek více přiblížila realitě. Cenově dostupný čínský elektromobil Dongfeng Box, známý také jako Nammi 01, dorazil

Číst více »

Sdílet:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest