Nová největší dobíjecí stanice na světě má 258 dobíjecích bodů

22

Zář '23

Dobíjecí centrum Shell v Číně.

Energetická společnost Shell v Číně otevřela největší dobíjecí stanici pro elektromobily na světě. Stanice, která se nachází v blízkosti letiště u města Šen-čen, má 258 dobíjecích bodů a solární panely s roční výrobní kapacitou 300 000 kilowatthodin (kWh).

Dobíjecí stanici provozuje společný podnik mezi Shellem a čínskou firmou BYD, která vyrábí elektromobily. Po celé Číně má Shell už přibližně 800 dobíjecích stanic pro elektromobily, které provozuje také buď jako společný podnik, nebo jako pobočku, kterou má v plném vlastnictví.

„My víme, že řidiči elektromobilů hledají nabíjení, které je rychlé, spolehlivé a pohodlné. To se také v Číně odráží v míře využití našich stanic, která je dvakrát až třikrát vyšší než průměr v místním odvětví,“ uvedl viceprezident firmy Shell István Kapitány.

Dobíjecí stanice Shell Recharge Shenzhen Airport EV Station se nachází asi 2,5 kilometru od letištního terminálu. Ve zkušebním provozu ji využilo v průměru více než 3300 elektromobilů denně. Kromě nabíjení elektromobilů stanice nabízí maloobchodní prodejny Shell Select, kavárnu Shell, prodejní automaty a salonek pro řidiče.

„Čína je pro divizi Shell Mobility jedním z nejdůležitějších rostoucích trhů,“ uvedl Kapitány. V budoucnu má Shell v úmyslu tam nabídku služeb ještě rozšířit.

Zdroj: Novinky.cz

Co je nového?

Parkování zdarma pro elektromobily v Praze prozatím nekončí

Foto: elektrickevozy.cz O zrušení parkování zdarma pro elektromobily v Praze se diskutuje dlouho Původně mělo skončit od roku 2024, ale pravděpodobně se to nestihne O novém systému plateb za parkování v Praze se jedná, nízkoemisní vozy by měly mít zvýhodnění Již delší dobu se mluví o tom, že parkování zdarma pro elektromobily, vodíková auta a plug-in hybridy s emisemi CO2 do 50 g/km by v Praze mělo skončit na konci roku 2023. Toto v minulosti avizoval i Zdeněk Hřib, 1. náměstek primátora hl. města Prahy pro dopravu. Ten dlouhodobě patří ke kritikům parkování zdarma. V současné době se ale vedou intenzivní jednání o nové podobě systému plateb parkování v Praze

Číst více »

Stát spouští začátkem prosince bohaté dotace firmám na nákup elektromobilů a dobíjecích stanic

Stát podpoří také výstavbu dobíjecích stanic.                                                                                     ZDROJ: Mybox Dotační program Záruka Elektromobilita – I. výzva obsahuje celkem 1,95 miliardy korun Financován bude z eurounijních peněz skrz Národní plán obnovy Poběží od 1. 12. 2023 do 30. 9. 2025 Příspěvek na nákup AC stanice je až 50.000Kč, DC stanice do 40kW až 100.000,-Kč, DC stanice s vyšším výkonem nad 40kW až 150.000,-Kč Česko patří k evropským trhům, kde rostou prodeje elektromobilů nejpomaleji. Změnit to chce ministerstvo průmyslu a obchodu. Soukromým firmám nabídne dotace na nákup nových aut, které pohání baterie nebo vodík. Program nazvaný „Záruka Elektromobilita –

Číst více »

Od začátku roku jen elektromobily. Volkswagen v Norsku končí s prodejem aut se spalovacími motory

Norské zastoupení Volkswagenu plní svůj záměr zveřejněný již před rokem. Od začátku roku 2024 nebude prodávat žádné vozy se spalovacím motorem. Ilustrační foto Modely Volkswagenu prodávané v Norsku dováží společnost Møller Mobility Group, která oznámila, že v prosinci přijme poslední objednávku na osobní volkswagen se spalovacím motorem. Konkrétně půjde o hatchback Golf, který spolu s crossoverem T-Roc zůstal letos v nabídce jako poslední spalovací model. Elektrická a plug-in hybridní vozidla tvořila v září 93 % všech prodejů nových osobních vozů, přičemž drtivou většinu tvořily čisté elektromobily. Samotný Volkswagen prodal v Norsku za posledních 10 let 102 000 elektromobilů. Nejprodávanějším elektromobilem v Norsku zůstává Tesla Model Y s přibližně 20 202 prodanými kusy v tomto

Číst více »

Sdílet:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest